З'ясовуємо причини замору риби в озері Басів Кут

На телефон “Гарячої лінії” Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення мешканця м.Рівне, який повідомив, що на озері Басів Кут спостерігається замор водних біоресурсів.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу здійснено виїзд на озеро Басів Кут. Під час обстеження озера виявлено загибель водних біоресурсів.

Спеціалістами Відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу відібрані проби поверхневої води озера Басів Кут в двох точках відбору та річки Устя в одній точці відбору для подальшого лабораторного дослідження вимірювань показників складу та властивостей проб води:

  • перша та друга проба відібрана на озері Басів Кут біля станції прокату човнів та рятувальної станції (з пірса);
  • третя проба відібрана на річці Устя біля кафе “Венеція”.

За попередніми результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько-побутового водокористування: по амонію в 2,1 рази в точці відбору на річці Устя біля кафе “Венеція”.

Зафіксовано також низький вміст розчиненого кисню - 1,7 мг/дм3 в точці відбору на річці Устя, що нижче норми ГДК (гранично-допустимої концентрації). Значення ГДК - 4,0 мг/дм3 для водойм господарсько-побутового водокористування.

В точці відбору на озері Басів Кут біля станції прокату човнів вміст розчиненого кисню - 6,9 мг/дм3, в точці відбору на озері Басів Кут біля рятувальної станції вміст розчиненого кисню — 7,7 мг/дм3, в інших точках спостереження та за іншими показниками (нітрити, нітрати, фосфати, хлориди) перевищень не зафіксовано. Температура поверхневої води в точках відбору становила 26,5 градусів.

Державною екологічною інспекцією Поліського округу, в межах повноважень, вживаються заходи інспекторського реагування, про що буде проінформовано додатково.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці