Боремось з несанкціонованим розміщенням виробничих відходівУ  2021 році державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Коростишівською міською радою Житомирського району Житомирської області.

Перевіркою виявлено непоодинокі факти несанкціонованого розміщення промислових відходів, які утворені в результаті діяльності по переробці природного каменю на підпорядкованих земельних ділянках Коростишівської міської ради.

За результатами перевірки Коростишівській міській раді надано обов’язкову до виконання вимогу, зокрема щодо вжиття заходів з ліквідації виявлених звалищ відходів  у встановлений строк.

 Листом про виконання вимоги Коростишівська міська рада повідомила,  що «питання ліквідації 25 місць несанкціонованого розміщення виробничих відходів» передано на розгляд постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами на території Коростишівської міської ради. Будь-яка інша інформація щодо стану виконання вказаної вище вимоги в частині ліквідації місць несанкціонованого розміщення виробничих відходів на адресу Інспекції від органу місцевого самоврядування не надходила.


Разом з тим, на звернення  Інспекції,  Національним центром управління та випробувань космічних засобів проведено супутниковий моніторинг стихійних звалищ промислових відходів, за результатами якого зафіксовано постійне збільшення площ звалищ промислових відходів з 2015 року по теперішній час.

В серпні 2022 року, на «Гарячу лінію» Інспекції надійшло звернення стосовно засмічення земель Житомирського району відходами від обробки природного каменю. В ході розгляду звернення  виявлено місця розміщення відходів каменеобробки, орієнтовний об’єм яких складає 24415,05 м3. Це свідчить про те, що Коростишівською міською радою не здійснено жодних дій  стосовно ліквідації несанкціонованих звалищ, що зумовлює подальше збільшення їх  площі та об’єму.


За результатами проведеного обстеження спеціалістами Інспекції, на підставі наявної на даний час інформації проведено орієнтовний розрахунок шкоди зумовленої засміченням земельних ресурсів, що становить понад 14,5 млн. гривень.

Інспекцією, протягом багатьох років фіксуються факти порушення вимог щодо поводження з відходами від обробки природного каменю,  що говорить про можливу бездіяльність та неналежне виконання покладених на орган  місцевого самоврядування відповідних повноважень.


Враховуючи вищевикладене та значну шкоду завдану навколишньому природному середовищу  зазначену інформацію  Інспекцією вже направлено до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів реагування. 


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці