Державна екологічна інспекція Поліського округу відповідально заявляє!

Державна екологічна інспекція Поліського округу з початку повномасштабної агресії російської федерації на території України, не на день не припиняла виконувати покладені на неї функції та завдання не зважаючи на те, що багато працівників Інспекції вступили до лав ЗСУ, ТРО та ДФТГ.

Так,  20 березня поточного року із засобів масової інформації фахівцям Інспекції стало відомо, що в місті Житомир, на річці Тетерів відбувається зниження рівня води з руслового ставу між двома дамбами за адресами: II провулок Кривий та вулиця Жуйка.

Державна екологічна інспекція Поліського округу  одразу відреагувала на даний факт здійснивши виїзд на місце, але невідомі особи зі зброєю перешкоджали роботі державних інспекторів та не  допускали уповноважених представників Інспекції до проведення обстеження та фіксації фактів скиду в районі вулиці Жуйка. Державними інспекторами на місце скиду було викликано правоохоронні органи, і тільки після цього інспекторів було допущено до огляду місця події.

На момент обстеження, факт спуску води з руслового ставу підтвердився, про що Інспектори склали відповідний Акт. В той же час на місце події приїхали працівники одного з комунальних підприємств Житомирської міської ради. На запит інспекторів представити будь-яке документальне підтвердження правомірності спуску або дозволів проводити даний спуск, представники комунального підприємства документів не надали.

В той же день, Інспекцією направлено запити щодо надання інформації,  дозвільних документів на підставі яких проводився спуск води до Житомирської міської ради, Житомирської обласної військової адміністрації, Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, Житомирського рибоохоронного патруля, а також про дану подію проінформовано правоохоронні органи.  

Невдовзі надійшли відповіді, в яких зазначено, що  ніхто з вищеперерахованих державних установ, структур не надавали дозволів на спуск руслового ставу і про даний факт теж дізнались з ЗМІ.

Згідно інформації отриманої від Басейнового управління річки Прип՛ять загальний об’єм скинутої зі  ставу води може становити 527000 м3(згідно даних паспорту водного об’єкту).

Тільки 26 березня Житомирська міська рада повідомила Інспекцію, що нібито 10 березня 2022 року була проведена Комісія ТЕБ та НС. Зауважимо, що вона відбулась без  запрошення фахівців Інспекції, державних установ та структур.

Протоколом  позачергового засідання Комісії було вирішено «терміново вжити заходів щодо організації контрольованого, поступового пониження до безпечного рівня води у річці Тетерів в районі водопідйомної греблі по вулиці Жуйка. Проте, незрозумілим залишається те, чому комісія прийшла до висновку аварійності гідроспоруди, не отримавши заключення профільних фахівців. І чому ж замість пониження води до безпечного рівня, відбувся скид води до нульової відмітки, а роботи з відновлення гідроспоруди до цього часу  так і не розпочались, що викликає сумніви в її аварійності. Одним із рішень засідання комісії було проінформувати відповідні державні та контролюючі органи, чого, на жаль, Житомирською міською радою вчасно зроблено не було. До цього часу Житомирська міська рада інших рішень щодо спуску води з руслового ставу Державній екологічній інспекції Поліського округу не надавала.

14 квітня на телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся громадянин, який повідомив про зрізання дерев вздовж річки Тетерів. На час виїзду державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу працівниками КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради проводилось зрізання та вивіз дерев. По факту обстеження було виявлено незаконну порубку 161 сироростучих дерев різних  порід та діаметрів. З відібраних пояснень майстра виробничої дільниці КП «Експлуатація штучних споруд» стало відомо, що він отримав завдання на розрізання та вивезення раніше зрізаних дерев КП «Зеленбуд» на прибережній зоні річки Тетерів поблизу гідроспоруди по вулиці Жуйка.

Але зауважимо, що ні Житомирська міська рада, ні жодне з підпорядкованих їй комунальних підприємств не зверталось до Інспекції щодо участі у проведенні обстеження зелених насаджень на даній ділянці, як того вимагає ПКМУ №1045. Фахівцями Інспекції за незаконну порубку дерев було розраховано шкоду в сумі 203 тисячі 776 гривень. Інспекція про даний факт повідомила правоохоронців, так як в даних діях вбачались ознаки кримінального правопорушення.

Невдовзі, правоохоронцями були внесені відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 ККУ. 

На даний час правоохоронними органами проводяться слідчі дії.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці