На Поліссі, попри заборону полювання в період воєнного стану, Державна екологічна інспекція Поліського округу, правоохоронці продовжують фіксувати факти браконьєрства

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу продовжують здійснення заходів держаного контролю шляхом рейдових заходів з метою охорони об’єктів тваринного та рослинного світу.

Попри заборону проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, державні інспектори фіксують численні випадки порушення вимог природоохоронного законодавства на території Житомирської та Рівненської областей. 

Так, з початку 2023 року на території Поліського округу проведено 41 рейдовий захід. За їх результатами на території Житомирської області виявлено 56 випадків порушення природоохоронного законодавства (55 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів); 22 протоколи про адміністративні правопорушення складено на Рівненщині. Загалом, сума накладених штрафів – понад 6 тис. грн.

Серед найпоширеніших порушень - добування об’єктів тваринного світу за допомогою петель, використання вогнепальної зброї з застосуванням автотранспорту. Здобиччю браконьєрів у більшості випадків стають козулі, зайці, бобер річковий та інші тварини.

Так, працівниками ГУНП в Житомирській області зафіксовано випадки незаконного добування козулі європейської, яку браконьєри перевозили автотранспортом до місця свого проживання. За наданими поліцією матеріалами фахівцями Інспекції було проведено розрахунок заподіяної шкоди та відповідні матеріали скеровані до суду для притягнення винних до відповідальності.

На водних об’єктах округу за результатами відповідних рейдових заходів Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу найчастіше фіксуються випадки перевищення кількості допустимих знарядь любительського та спортивного лову, а також непоодинокі випадки використання браконьєрських сіток.

 Шановні громадяни! Державна екологічна інспекція Поліського округу звертається до Вас з проханням не порушувати чинне природоохоронне законодавство, адже багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначають благополуччя країни, природне середовище якої і без того зазнає непоправних збитків через військову агресію. 

В разі виявлення фактів браконьєрства, прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії»:

 068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54 (Житомирська область)

  098-429-86-90; (0362) 67-14-51 (Рівненська область)


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці