Засідання колегії Державної екологічної інспекції Поліського округу

16 лютого 2023 року відбулося засідання колегії Державної екологічної інспекції Поліського округу, до участі у якому було запрошено представників органів влади, громадськості.

На порядок денний винесено питання Про результати здійснення державного (нагляду) контролю за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища за  2022 рік.

Це був надзвичайно складний рік для всієї країни. Рік, коли в умовах воєнного стану Інспекція перепрофілювала свою діяльність, зробивши акцент на фіксації та обрахуванні збитків, нанесених довкіллю через російську військову агресію, котрі знадобляться нашій державі при отриманні репарацій від країни-агресора.

Поряд з тим у межах своїх повноважень та правових умов воєнного стану  Інспекція продовжує виконувати функції щодо контролю дотримання вимог природоохоронного законодавства та заборон, введених на період воєнного часу.Під час засідання порушувалося питання взаємодії з органами місцевого самоврядування в частині охорони земель у зв’язку зі змінами до законодавства та в частинні поводження з відходами.

 

Обговорили особливості застосувань методик розрахування розміру відшкодування збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря з урахуванням практики Верховного Суду України. 

Відділом правового забезпечення був представлений аналіз претензійно-позовної роботи у 2022 році та внесені пропозиції щодо покращення її результатів з відшкодування збитків, їх примусового стягнення. Надані пропозиції з покращення якості документування та фіксації правопорушень державними інспекторами.

 

Загалом засідання колегії було ефективним і щодо аналізу діяльності у минулому, надзвичайно складному для усієї країни році, і щодо озвучених пропозицій про покращення якості роботи у поточному році, році Перемоги України у жорстокій війні, яку їй нав’язав російський агресор.

 

Кожен працівник Інспекції робить свій внесок у боротьбу з ворогом і наближення Перемоги – на своєму робочому місті, донатами для ЗСУ та волонтерською допомогою.

Десятеро наших колег сьогодні захищають Україну в лавах ЗСУ та ТРО.

Дякуємо кожному герою! Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити і працювати! 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці