Суд підтримав позовну заяву Інспекції щодо стягнення з Тараканівської сільської ради (Рівненська область) збитків за порушення Водного кодексу України

У листопаді 2020 року фахівцями Державної екологічної інспекції Поліського округу здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Тараканівською ОТГ Дубенського району Рівненської області.

За результатами перевірки встановлено, що в період з 28.04.2018  по 23.01.2019 зазначена сільська рада здійснювала забір та використання підземної води  без відповідного на те дозволу, що є порушенням вимог ст.44,48 Водного кодексу України.

За виявлені порушення природоохоронного законодавства державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відповідальних осіб Тараканівської сільської ради було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, склала 53 тис. 559 грн. Сільській раді було направлено претензію для її добровільного відшкодування. Однак у встановлені терміни збитки  не були сплачені. Тому Інспекція була вимушена звернутись до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою щодо стягнення з Тараканівської сільської ради зазначеної суми.

23 січня 2023 року рішенням Господарського суду Рівненської області позов Інспекції було задоволено у повному обсязі.

Наказ Господарського Суду направлений до відділу державної виконавчої служби для примусового стягнення збитків.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці