Суд апеляційної інстанції підтримав позицію Інспекції щодо відшкодування ДП «Олевське лісове господарство» збитків через незаконні порубки та пошкодження дерев

У липні 2020 року працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу в ході проведення позапланової перевірки Олевського лісового господарства було виявлено низку порушень вимог природоохоронного законодавства.

Загалом встановлено та нараховано шкоду, заподіяну незаконними порубками та пошкодженням дерев ДП «Олевське лісове господарство», в розмірі 722 569 грн.

Інспекція звернулась до підприємства з претензією про відшкодування збитків, завданих державі, на вказану суму. Однак підприємством у визначені терміни зазначені збитки у добровільному порядку не відшкодовані.

У зв’язку з цим матеріали перевірки Інспекція направила до правоохоронних органів. За результатами їх розгляду Коростенською окружною прокуратурою Житомирської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу та Олевської міської ради було подано заяву до Господарського суду Житомирської області щодо стягнення з ДП «Олевське лісове господарство» шкоди, завданої навколишньому середовищу, в сумі 722 569 грн.

6 грудня 2022 року рішенням Господарського суду Житомирської області позовну заяву  Інспекції задоволено.

Проте ДП «Олевське лісове господарство» не погодилося з зазначеним рішенням та подало на нього Апеляційну скаргу.

Своєю Постановою від 23 лютого 2023 року Північно-західний апеляційний господарський суд Апеляційну скаргу ДП "Олевське лісове господарство" на рішення Господарського суду Житомирської області від 06.12.2022 у справі залишив без задоволення, рішення Господарського суду Житомирської області -  без змін.

У зв’язку з тим, що суб’єкт господарювання добровільно не відшкодував завдані збитки, Інспекція вживає заходів для їх примусового стягнення.  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці