Перевищення нормативів ГДК за низкою показників – Інспекцією досліджено відібрані зразки проб води. Матеріали направлено до правоохоронних органів.

20 березня 2023 року працівники Інспекції здійснили виїзд в район с.Слобода-Селець Житомирського району, де, за повідомленням на телефонну «гарячу лінію», ймовірно, відбувався несанкціонований скид у річку Тетерів стічних вод, та відібрали проби невідомої речовини зі зливної каналізаційної мережі та з самої річки - 500 м вище та нижче скиду. На час проведення обстеження, опади були відсутні.

Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю проведено необхідні дослідження, за результатами яких зафіксовані перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій.

В пробі води із колектора зливових вод зафіксовано високий вміст наступних забруднюючих речовин: азот амонійний, загальне залізо, хлориди, ХСК, БСК5, сухий залишок та завислі речовини, що не характерно для якості зливових вод, які стікають з території виробничих об'єктів та населених пунктів у результаті випадання атмосферних опадів (сніготанення) чи поливання вулиць.

Також, з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства та попередження забруднення водного об’єкта, Інспекцією був направлений лист до Житомирської міської ради та КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради для вжиття заходів реагування та проведення обстеження вищезазначеного колектору зливових вод на предмет виявлення фактів несанкціонованого врізання (чи скиду) у зливову мережу з подальшим потраплянням стічних вод до р. Тетерів.

Відповідно до отриманої від Житомирської міської ради інформації, працівниками КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради спільно з представниками лабораторії КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради було проведено обстеження та відбір зразків проб води в місці безпосереднього скиду та по всій довжині колектора від вул. Параджанова, 127а (м’ясокомбінат) до випуску (с. Слобода – Селець). При спробі обстежити зливовий колектор на відрізку, який знаходиться на території одного із суб’єктів господарювання (де стічна вода за кольором ідентична тій, що скидалася до р. Тетерів), керівництво вказаного підприємства не допустило працівників до огляду мережі.

Враховуючи вище викладене, Інспекцією направлено копії матеріалів, складених за результатами проведеного заходу, та лист від Житомирської міської ради до Житомирської окружної прокуратури та Житомирського районного відділення поліції для вжиття заходів реагування.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці