Близько 75 тис грн штрафів за порушення природоохоронного законодавства - тривають заходи щодо контролю та попередження пожеж

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання лісів та сільгоспугідь. На сьогоднішній день Україна має великий ризик неконтрольованих масштабних пожеж.

З метою попередження та виявлення порушників правил пожежної безпеки працівниками Інспекції на території Житомирської та Рівненської областей спільно з працівниками  правоохоронних органів та працівниками підрозділів ДСНС проводяться  заходи контролю та попередження населення щодо небезпеки  самовільного випалювання сухої рослинності.


Так, 24-26 травня 2023 року на території Дубенського району та міста Дубна Рівненської області фахівцями Інспекції проводились профілактичні бесіди з громадянами різних вікових категорій з приводу негативних наслідків спалювання сухостою для природи, а  також акцентувалось на адміністративній відповідальності за порушення, а саме:

-  згідно ст. 77-1 КУпАП розмір штрафів за порушення вимог пожежної безпеки через випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення для громадян становить від 3060 грн. до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.;

- ті самі дії, вчинені в межах території та об'єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.

Крім того, згідно зі ст. 245 ККУ «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність.Також варто зазначити,  що з початку року працівниками Інспекції на території Житомирської області виявлено:

-  27 порушеннь вимог пожежної безпеки;

-  на порушників природоохоронного законодавства складено 22 протоколи за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 33 тис. 660 грн.;

- 5 протоколів складено за статтею 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) на суму 15 тис. 300 грн.

На території Рівненської області виявлено:

-  17 порушень вимог пожежної безпеки;

-  на порушників природоохоронного законодавства складено 17 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 26 тис. 010 грн.

Вкотре наголошуємо: будьте свідомими, не спалюйте суху траву та сміття! Сьогодні, в умовах бойових дій, які ведуться на території країни через російську військову агресію, природа особливо вразлива і потребує нашого захисту і бережливого ставлення!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці