Інспекція отримала від Естонії транспортні засоби та обладнання для фіксації злочинів росії проти довкілля. Дякуємо колегам!

У рамках міжнародного партнерства задля допомоги Україні в боротьбі проти російського агресора неодноразово делегації від Житомирської області, до складу яких входили народні депутати, представники органів влади, громадських організацій, ще на початку війни відвідували Естонію з офіційним візитом.

Також у складі делегацій був начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

Саме тоді відбулася низка важливих зустрічей із Прем’єр-міністром Каєю Каллас, Президентом Аларом Карісом, Спікером парламенту Юрі Ратасом, міністрами закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу, Евою-Марією Лійметс, під час яких були обговорені важливі аспекти діяльності державних установ, об’єктів соціальної сфери, освітніх та медичних закладів в умовах війни, а також об’єктів, які були зруйновані та потребують відновлення.

Порушувалося під час зустрічей і питання комплексної підтримки України, а саме Житомирщини, як регіону, допомогу у відбудові якого взяла на себе Естонська Республіка.

Конструктивними та цікавими були зустрічі представників Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України, Державної екологічної інспекції з міністрами екології Естонії Еркі Савісаар, Мадіс Каллас, під час яких обговорили важливі аспекти співпраці щодо фіксації наслідків військової агресії для навколишнього природного середовища, зокрема, на території Житомирщини.

«Естонія, як країна яка з перших днів демонструє свою активну підтримку Україні у військовій, гуманітарній, соціальній сфері, виступила з ініціативою підтримки і щодо фіксації та збору доказової бази про злочини проти довкілля, які чинить країна-агресор на території України, зокрема, Житомирщини, - розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній МЕДВЕДОВСЬКИЙ. - Так, станом на квітень 2023 року  Інспекцією зафіксовано 24 випадки нанесення шкоди довкіллю. По кожному випадку працівники Інспекції разом з правоохоронцями, працівниками ДСНС виїзжали на місце події, фіксували злочини проти довкілля, проводили розрахунки нанесеної шкоди. Були відкриті кримінальні провадження за фактами екоциду та порушення правил ведення війни. Лише внаслідок пожеж на нафтобазах, які сталися через ракетно-бомбові удари агресора, в атмосферне повітря потрапило близько 13 200 тонн забруднюючих речовин. Загальна площа забруднених при цьому земель – понад 30 гектарів. Горіння лісових та інших насаджень загальною площею понад дві тисячі гектарів додало ще понад півтора мільйона тон забруднюючих речовин. Знищено понад 2 100 гектарів лісових насаджень на території заповідника "Древлянський", що у Народицькій територіальній громаді. Загальна сума розрахованої Інспекцією шкоди довкіллю, нанесеної військовою агресією, становить близько 15,8 млрд грн., в тому числі на території Житомирської області 15,64 млрд. грн. По Україні ця цифра вже наблизилась до 2 трлн грн!

Нам приємно ще раз засвідчити, що підтримка Естонії є дієвою, оперативною і конструктивною. Саме естонська сторона після зустрічей у Таллінні виступила ініціатором передачі Державній екологічній Інспекції Поліського округу технічних засобів та обладнання, серед яких транспортні засоби спеціального призначення для забезпечення здійснення заходів у сфері охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів, зокрема для використання в умовах воєнного стану для своєчасного виявлення та оперативного реагування на порушення екологічного законодавства, фіксації пошкодження екосистем країною-агресором на території Житомирської області, здійснення заходів щодо відбору проб ґрунтів, їх лабораторного дослідження для подальшого стягнення репарації з рф.

Під час офіційного візиту на Житомирщину міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна передав Державній екологічній інспекції Поліського округу транспортні засоби, дозиметри, ваги, аналізатори димових газів, металошукачі, комплекти для відбору проб води, мультигазові детектори, захисні окуляри, одноразові комбінезони, мірні стакани, ємності для води з кранів та багато іншого необхідного обладнання.

Участь у заході взяли перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Щира вдячність за допомогу колегам з Міністерства екології Естонії, Департаменту навколишнього середовища за допомогу і за небайдужість. Це значна підтримка Інспекції у здійсненні її діяльності щодо фіксації злочинів росії проти довкілля. Це суттєвий внесок у реалізацію формули миру Президента України Володимира Зеленського, де окремим пунктом прописано необхідність негайного захисту природи від наслідків військової агресії,  і великий крок до нашої спільної Перемоги!».

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці