Суд підтримав позицію Інспекції - незаконні лісоруби мають сплатити шкоду, нанесену довкіллю

У липні минулого року в лісопосадці між селами Карабачин, Покришів та Нові Озеряни Житомирського району (Брусилівської ОТГ) громадянин, особу якого було встановлено, здійснив незаконну порубку 7 дерев породи «вільха».

Загальний розмір нанесеної довкіллю шкоди склав  12 034,27 грн.

Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу за вказаним фактом складено протокол про адмінправопорушення, порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. ст. 153 КУпАПу вигляді штрафу та направлено претензію для добровільного відшкодування шкоди, заподіяної державі, яка у визначені терміни не була сплачена.

За позовом Державної екологічної інспекції Поліського округу Брусилівський районний суд Житомирської області рішенням від 9 травня 2023 року присудив до примусового стягнення з порушника шкоди, завданої природному середовищу незаконною порубкою дерев.  

Ще раніше, 22.03.2023,  Житомирським районним судом Житомирської області, за позовом Інспекції, було ухвалено рішення про стягнення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу незаконною порубкою дерев, з іншого порушника – громадянина, який у лютому минулого року в селі Некраші (на території Оліївської територіальної громади Житомирського району) знищив 2 дерева породи «вільха», чим порушив ст.10 Закону України "Про рослинний світ" і завдав шкоду довкіллю у розмірі 6600,00 грн.

Відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП, яка передбачає відповідальність за незаконне знищення лісових культур, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510,00 грн.

Рішення про стягнення з порушника завданих збитків - 6600,00 грн., приймалося у судовому порядку.

Наразі в обох випадках судами за заявою Інспекції оформляються виконавчі документи для направлення їх на примусове виконання. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці