Майже 15 млн грн шкоди завдано довкіллю незаконною порубкою дерев на Коростенщині – Екоінспекція

Навіть в умовах воєнного стану, коли країна-агресор щодня завдає ракетно-бомбових ударів по території України, забираючи людські життя, знищуючи інфраструктуру і завдаючи колосальних збитків довкіллю, знаходяться ті, хто не гребує використати складну ситуацію в країні, розпоряджаючись державним майном на власний розсуд. 

На жаль, державним інспекторам з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу поряд з фіксацією  збитків довкіллю від військових дій мало не щотижня доводиться фіксувати і інші збитки - наслідки діяльності чорних лісорубів, браконьєрів та інших порушників.

У період з 20 по 30 червня 2023 року на виконання Наказу Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України, на підставі доручення Державної екологічної інспекції України, було проведено позапланову перевірку ДП «Грозинське», що у Коростенському районі.

Звернення до Інспекції надійшло від новопризначеного керівництва державного підприємства.

Порушення дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів, які виявили фахівці Інспекції за результатами перевірки, вражають своїми обсягами.

Так, державними інспекторами:

задокументовано самовільну порубку 2 668 дерев породи сосна, дуб, береза, осика на ділянках лісового масиву, який знаходиться у підпорядкуванні зазначеного підприємства, здійснену в період з 2022 по 2023 рік, за «каденції» колишнього керівництва господарства.

виявлено та зафіксовано залишки необлікованої (незаконно зрубаної) лісопродукції  (близько 160 куб м),  не проведено очищення низки лісосік від порубкових решток.

зафіксовано відсутність первинних матеріалів відводу дерев у рубку.

За обрахунками, проведеними Інспекцією, розмір шкоди, заподіяної довкіллю самовільними порубками, складає майже 14 млн 683 тис грн.У зв’язку з тим, що у діях осіб, які  порушили вимоги законодавства, вбачаються ознаки кримінального правопорушення,  Інспекція звернулась до Житомирської обласної прокуратури щодо вжиття заходів реагування відповідно до ст. 214 КПК для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та надання кваліфікації діям посадових осіб державного підприємства.

Державна екологічна інспекція Поліського округу, попри виклики військового часу, продовжує виконувати свої функції щодо державного екологічного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства та нагадує порушникам про невідворотність покарання за вчинені злочини проти довкілля.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці