Інспекцією задокументовано факт незаконної порубки дерев на території ландшафтного заказника місцевого значення «Зелена лагуна» на Звягельщині. Сума збитків – майже 6 млн грн

На адресу Екоінспекції надійшов лист від Брониківської сільської ради (Звягельський район) стосовно порубки дерев у водоохоронній зоні гирла річки Тенька, яка впадає в річку Тня за межами села Несолонь.

В ході перевірки фактів, викладених у листі, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу було здійснено виїзд на місце ймовірного правопорушення та встановлено і задокументовано факт незаконної порубки дерев на території ландшафтного заказника місцевого значення «Зелена лагуна».

Фахівцями Інспекції проведено розрахунок шкоди, завданої довкіллю, - понад 5 млн 982 тис грн.

Оскільки за незаконну порубку дерев передбачено кримінальну відповідальність (ст.246 КК України), матеріали за вказаним фактом скеровано до правоохоронних органів та Житомирської обласної прокуратури для вжиття заходів реагування, передбачених ст. 214 КПК України.

Довідково: Ландшафтний заказник місцевого значення «Зелена Лагуна» розташований у  Брониківській ОТГ площею 97,9917 га. Територія заказника представляє собою слабохвилясту рівнину річок Тні і Теньки з незначним коливанням висот і наявністю мікровпадин. Середня висота над рівнем моря становить 150 м. Більшість території належить до водоохоронної зони.

Пріоритетом охорони у заказнику є види рослин та тварин, занесені до Червоної книги України. Особливу цінність становлять рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України, а саме: формація латаття білого, формація латаття сніжно-білого, формація глечиків жовтих.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці