Участь Євгенія Медведовського у нараді щодо реалізації на Житомирщині другого етапу програми "єВідновлення"

Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський взяв участь у нараді, яка відбулася в Житомирській ОВА за участю голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, народного депутата України Арсенія Пушкаренка,  заступника начальника обласної військової адміністрації  Віктора Градівського.

 

На порядку денному – питання реалізації на Житомирщині другого етапу програми "єВідновлення", який передбачає механізм компенсації за знищене внаслідок російської збройної агресії житло. Українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване житло та придбати нову домівку у забудовника чи на вторинному ринку.

 

Так на початок серпня 2023 року в області нараховувалося 4814 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. З них відновлено 2447 об’єктів або 51% від загальної кількості.

 

Звертаючись до учасників наради, серед яких і представники територіальних громад області, що постраждали в результаті ворожих ракетних атак та військових дій, Євгеній Медведовський наголосив також на важливості своєчасної фіксації екологічних злочинів росії і обрахування збитків, які у кримінальних провадженнях кваліфікуються як «екоцид» і у майбутньому стануть частиною доказовою бази військових злочинів країни-агресора на території України у міжнародних судах: «Це суттєвий внесок у реалізацію формули миру Президента України Володимира Зеленського, де окремим пунктом прописано необхідність негайного захисту природи від наслідків військової агресії та стягнення у подальшому репарації з росії».

 

 

Начальник Інспекції акцентував представникам громад на важливості інформування Інспекції за фактами засмічення відходами руйнації територій населених пунктів та неухильному виконанні постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27 вересня 2022 р. № 1073, якою затверджено Порядок, що визначає механізм поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд, об’єктів незавершеного будівництва, об’єктів благоустрою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, з метою запобігання та зменшення негативного впливу таких відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини. 

Спільною роботою, разом з Оперативним штабом, створеним при Державній екологічній інспекції України, представниками парламенту, Службою безпеки України, Прокуратурою, Національною поліцією України, Держслужбою з надзвичайних ситуацій закладаємо потужний фундамент для формування компенсаційного механізму отримання компенсацій і відшкодування країною-агресором екологічних збитків, завданих Україні.

 

Працюємо на Перемогу!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці