З 15 серпня на Житомирщині діятиме заборона на вилов річкових раків

Державна екологічна інспекція Поліського округу інформує, що в період з 15 серпня по 30 вересня 2023 року з метою збереження популяції річкових раків у період другої линьки у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області, встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків. В цей період відбувається формування та зміцнення нового панцира, що може тривати від одного до півтора місяця.  

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке, відповідно до ч. 4 ст.85 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від 340 до 680 гривень з передачею матеріалів до судових органів.

Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака нараховуються збитки у розмірі 3332 грн.

Довідково: В період линьки раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, тому що раки стають малорухливими. Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі може змінюватись в різні періоди і залежить від погоди, типу водойми та інших факторів. На линьку у річкового рака впливає багато факторів, а саме: ендокринні процеси, вік, стать, температура навколишнього середовища, харчування і річні ритми.

 

Линька, як сам процес вивільнення зі старого панцира, так і обростання новим - серйозне випробування в житті членистоногих. Таку складну часто згубну процедуру рак проробляє за перший рік життя 8 разів, за другий - 5, а потім по 1-2 рази на рік.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці