Збитки від загибелі риби у р.Гуйва (Житомирський район) перевищили пів мільйона гривень – Екоінспекція

9 серпня 2023 року інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, оперативно реагуючи на лист від Житомирського рибоохоронного патруля, виїхали в район околиць с.Гуйва Житомирського району для відбору проб води у річці Гуйва з метою проведення лабораторних досліджень показників складу та властивостей води для встановлення ймовірної причини загибелі водних біоресурсів.

Проведені фахівцями Відділу інструментально-лабораторного контролю лабораторні дослідження засвідчили перевищення показників вмісту заліза – в 1,4 рази, хімічного споживання кисню (ХСК) – в 1,8 рази, біологічного споживання кисню (БСК) – в 2,3 рази. Вміст кисню у воді нижче норми – 3,8 мг/дм 3 при нормі не менше 6 мг/дм 3 за межами населеного пункту. За наданими Житомирським рибоохоронним патрулем матеріалами (акт обстеження берегової лінії з зазначенням кількості загиблої ради за видами) спеціалісти Інспекції провели розрахунок шкоди, заподіяної рибному господарству внаслідок загибелі водних біоресурсів. Розрахунок був проведений по прямих збитках за кількістю загиблих біоресурсів та по збитках від втрати потомства.

Загальна сума заподіяних збитків склала 562 364 грн.

Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди, нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції.

Лист-відповідь направлено на адресу Житомирського рибоохоронного патруля.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці