Екоінспектори обрахували збитки, нанесені довкіллю через загибель риби у Тетереві

Оперативно реагуючи на лист Житомирського рибоохоронного патруля від 14.08.2023, фахівці Інспекції виїхали на місце загибелі водних біоресурсів в річці Тетерів, в районі вул. Гонти (м.Житомир), обстежили берегову лінію та водне плесо річки, відібрали проби ґрунтів та води для дослідження і подальшого обрахування завданих довкіллю збитків.

За результатами проведених у Відділі інструментально-лабораторного контролю досліджень показників складу та властивостей вод зафіксовано перевищення нормативів ГДК по хімічному споживанню кисню (ХСК) – майже удвічі, по біологічному споживанню кисню (БСК5)  - в понад 2 рази, також незначне перевищення по залізу загальному.

Загальні обсяги збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок загибелі водних біоресурсів, як прямих, так і від втрати потомства, за розрахунками, проведеними фахівцями Інспекції на підставі акту про загибель водних біоресурсів, наданого  Житомирським рибоохоронним патрулем, становлять 2 678,5 кг – в натуральному вираженні, 155 584 грн – у вартісному.

Матеріали скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції.

Лист-відповідь направлено до Житомирського рибоохоронного патруля.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці