Рейдові заходи проти несанкціонованих сміттєзвалищ: фіксуємо, пояснюємо, застерігаємо!

Під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спілкуються з власниками приватних домоволодінь стосовно поводження з відходами, акцентуючи на  тому, що не потрібно уникати укладання договорів, і відповідно, оплати за послугу з вивезення твердих побутових відходів, дбати про безпечне довкілля і дотримуватись правил благоустрою.

Адже доволі часто факти розташування несанкціонованих звалищ побутових відходів доводиться фіксувати саме поблизу будинків приватного житлового сектору.

«Організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є мешканці навколишніх домоволодінь, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та оплачувати цю послугу, стверджуючи при цьому, що все продуковане сміття залишається у них на присадибній ділянці.

Під час чергового рейдового заходу берегами р. Кам'янка (Житомир) в районі приватного сектору цього разу  порушників чи порушень не зафіксовано не було. Натомість проведено низку профілактичних бесід з місцевими жителями з метою недопущення організації стихійних сміттєзвалищ та щодо загроз і відповідальності за спалювання сухостою та сміття.


Про правове регулювання питання поводження з відходами читайте за посиланням.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці