Понад 500 млн грн – Інспекцією обраховано розмір збитків, нанесених довкіллю внаслідок ракетного удару рф (Рівненщина)

10 серпня 2023 року внаслідок ракетного удару рф відбулося загоряння резервуарів з пальним на території Дубенського району Рівненської області. 

Представники Інспекції прибули на місце пожежі для збору матеріалів для оцінки збитків, завданих довкіллю та відбору проб ґрунтів, забруднених нафтопродуктами.

Фахівцями Відділу інструментально-лабораторного контролю проведено вимірювання показників складу та властивостей проб ґрунтів.

З метою оцінки негативного впливу наслідків російської агресії на довкілля, проведено розрахунок розміру шкоди, завданої викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Її сума склала 443 860 261,41 грн. Також обраховано розмір шкоди, завданої забрудненням ґрунтів, - на загальну суму 108 591 592,82 грн.

«Розрахунки збитків скеровано до Управління СБУ у Рівненській області та до Спеціалізованої екологічної прокуратури Рівненської області, - розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. – Загалом за час повномасштабного російського вторгнення Інспекцією проведено розрахунок збитків, завданих на території Рівненської  області внаслідок агресії рф, – по атмосферному повітрю на суму понад 551 млн  грн., по земельних ресурсах –  понад 167 млн грн., по лісах – майже 600 тис грн».

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці