Фахівці Екоінспекції залучаються правоохоронними органами до слідчих дій в якості спеціалістів

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу у рамках статті 71 Кримінального процесуального кодексу України регулярно залучаються правоохоронними органами у якості спеціалістів до слідчих дій, які здійснюють  у рамках кримінальних проваджень, відкритих органами СБУ, прокуратури, поліції за фактами порушення природоохоронного законодавства в галузі охорони земельних та водних ресурсів, користування надрами, проводять обстеження лісових насаджень та здійснюють обрахунки шкоди через незаконні порубки дерев, тощо.Загалом, за 8 місяців 2023 року спеціалісти Інспекції були залучені правоохоронними органами Житомирської, Рівненської, а також Хмельницької, Черкаської та Одеської областей у 82 кримінальних провадженнях.

Частина із них пов’язана з обрахунком шкоди, нанесеної довкіллю у результаті російської військової агресії.

Але, на жаль,  інспекторам з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу самостійно та у співпраці з правоохоронними структурами доводиться мало не щодня фіксувати злочини проти довкілля, які, попри умови воєнного стану, продовжують вчиняти наші громадяни і які не пов’язані з військовими діями.

У 29 випадках залучення фахівців Інспекції у якості спеціалістів до слідчих дій йдеться про факти, пов’язані з незаконною порубкою або незаконним перевезенням, зберіганням, збутом лісу, коли розмір обрахованої шкоди сягає від 7 до 16 млн грн.

Колосальних збитків зазнає довкілля через порушення законодавства щодо охорони і використання надр. Так, лише за одним задокументованим фактом видобування корисних копалин без спеціального дозволу на користування надрами (територія Рівненської області) розмір обрахованих Інспекцією збитків склав понад 114 млн грн.

Захист довкілля в умовах повномасштабної військової агресії - це наша колективна відповідальність.

Разом з представниками правоохоронних органів, місцевих органів влади і територіальних громад, громадськості, ЗМІ продовжуємо тримати свою ділянку фронту, захищаючи довкілля! 

 

Довідково: Спеціалістом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками і може надавати консультації, пояснення, довідки та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок. Зокрема, йдеться про сферу лісокористування, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, охорони земель, надр, екологічної та радіаційної безпеки, охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, охорони, захисту, використання і відтворення лісів, тощо.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці