Понад 10 млн грн – Інспекцією обраховано збитки через загибель риби у р.Стручок (Народицька ТГ)

Оперативно реагуючи на лист Житомирського рибоохоронного патруля від 04.09.2023, фахівці Інспекції виїхали на місце масової загибелі водних біоресурсів у водосховищі, розташованому за межами с. Ласки Народицької ТГ Коростенського району, відібрали проби води для дослідження і подальшого обрахування завданих довкіллю збитків.

За результатами проведених у Відділі інструментально-лабораторного контролю досліджень показників складу та властивостей води зафіксовано незначне (приблизно у 1,2 рази) перевищення нормативів ГДК по хімічному споживанню кисню (ХСК), по біологічному споживанню кисню (БСК5)  - в 1,8 рази. Зафіксовано низький вміст розчиненого кисню у воді  – від 3 до 4 мг/дм3 при нормі не менше 6 мг/дм 3 за межами населеного пункту.

За наданими Житомирським рибоохоронним патрулем матеріалами (акт обстеження берегової лінії з зазначенням кількості загиблої ради за видами) спеціалісти Інспекції провели розрахунок шкоди, заподіяної рибному господарству внаслідок загибелі водних біоресурсів. Розрахунок був проведений по прямих збитках за кількістю загиблих біоресурсів та по збитках від втрати потомства.

Загальна сума заподіяних збитків склала понад 10 млн 212 тис грн.

Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди, нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції.

Лист-відповідь направлено на адресу Житомирського рибоохоронного патруля.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці