Суд зобов’язав Черняхівську селищну раду ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та оформити документи на право власності на земельні ділянки

Ще у вересні 2021 року Інспекцією було здійснено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Черняхівською селищною радою Житомирського району, під час якого було виявлено низку порушень, зокрема, у сфері поводження з відходами.

Так, не було оформлено право користування на земельні ділянки під сміттєзвалищами на території старостинських округів Черняхівської ОТГ, не розроблено та не затверджено схему санітарного очищення населених пунктів селищної ради, не переоформлено паспорти місць видалення відходів, не організовано роздільне збирання твердих побутових відходів, не відведено спеціальні ділянки або поля компостування для вивезення опалого листя, у період листопаду, з метою недопущення спалювання опалого листя на території житлової забудови, в скверах і парках.

За підсумками перевірки на старост старостинських округів були накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафу. А селищній раді Інспекція направила Вимогу усунути зазначені порушення. У зв’язку з невиконанням зазначеної вимоги Інспекція змушена була звернутись до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування.

Рішенням суду в адміністративній справі від 18.09.2023 зобов’язано Черняхівську селищну раду ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та оформити документи на право власності на земельні ділянки на території Пекарщинського, Андріївського, Очеретянського, Селецького, Салівського старостинських округів, за межами с. Сали Жадьківського старостинського округу, Черняхівської селищної ради, Бежівського та Сліпчинського старостинських округів.

Окрім того, за матеріалами перевірки фахівцями Інспекції розраховано шкоду, заподіяну державі внаслідок порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, що призвело до засмічення та забруднення земель. Черняхівській селищній раді пред’явлено претензію на суму понад 547 898, 28 грн

Матеріали планової перевірки скеровано до Головного управління національної поліції в Житомирській області та приєднано до відкритого кримінального провадження. Наразі Житомирське РУП ГУНП проводить досудове розслідування.

 

Довідково: Статтею 50 Конституції України визначено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Згідно статті 9 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” кожний громадянин України має право на безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище.

Фізичні та юридичні особи, органи державної влади, місцевого самоврядування та  зобов’язані берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.

Посадові особи Державної екологічної інспекції Поліського округу вживають усіх можливих заходів щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства усіма суб’єктами, що здійснюють свою діяльність на території регіону.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці