Екоінспекція округу повідомляє: сума штрафів за спалення трави, чагарників, сміття та провокування пожеж в лісах з початку року склала майже 200 тис грн

З початку року на території Житомирської області зафіксовано пожежі в лісових масивах площею понад 62 га, Рівненської – майже 50 га. Внаслідок спалювання сухої трави, чагарників, сміття вигоріло майже 750 га на Житомирщині, майже 60 – на Рівненщині.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу з метою недопущення спалювання сухої рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на прилеглі території і лісові насадження систематично проводяться рейдові заходи, серед населення проводиться роз’яснювальна робота щодо заборони випалювання сухої рослинності та її залишків. Часто рейди проводяться разом із представниками ГУ ДСНС в області, лісівниками.

З початку року станом на 9 жовтня працівниками Інспекції на території Житомирської області виявлено:

- 42 порушення вимог пожежної безпеки;

- на порушників природоохоронного законодавства складено 30 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 45 тис. 930 грн.;

- 12 протоколів складено за статтею 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) на суму 36 тис. 720 грн.

На території Рівненської області виявлено:

- 53 порушень вимог пожежної безпеки;

- на порушників природоохоронного законодавства складено 41 протокол за ст. 77 КУпАП та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 64 тис. 260 грн;

- 12 протоколів складено за статтею 77-1 КУпАП на суму 36 тис. 720 грн.

Нагадуємо про відповідальність, передбачену законодавством України:

- за знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.

- за ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень 

Попереджаємо, що в умовах воєнного часу умисний підпал з метою нанесення збитків може прирівнюватись до диверсійної діяльності, що є кримінальним злочином!

Такі дії передбачають покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Більше про непоправну шкоду для довкілля та людського організму, яку спричиняє горіння залишків трави, листя, чагарників та про відповідальність, яка може загрожувати паліям, читайте в інтерв’ю начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгенія Медведовського обласній газеті «ЕХО» за посиланням.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці