На виконання рішенням суду ТОВ «Украгро-Полісся» сплатило майже 120 тис. грн збитків, заподіяних державі викидами в атмосферне повітря без спеціального дозволу

Планову перевірку додержання ТОВ «Украгро-Полісся» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, за результатами якої виявлено порушення  ЗУ "Про охорону атмосферного повітря", Інспекцією було проведено ще у січні 2019 року.

За результатами планового заходу керівника підприємства було притягнено до адміністративної відповідальності та направлено претензію про відшкодування шкоди, заподіяної державі порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря.

У зв’язку з несплатою в добровільному порядку збитків, за зверненням Інспекції,  Житомирською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу та Березівської сільської ради області було подано до Господарського суду Житомирської області позовну заяву про відшкодування шкоди, заподіяної викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ «Украгро-Полісся».

Рішенням Господарського суду Житомирської області від 03.06.2022 в позові було відмовлено.

Позицію прокуратури та Інспекції підтримав суд апеляційної інстанції - Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 30.09.2022 ухвалено нове рішення про задоволення позову. 

У листопаді 2022 року справу розглядав Верховний Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, який своїм рішенням скасував постанови обох судів – як першої, так і касаційної інстанції, і передав справу до Господарського суду Житомирської області на новий розгляд. 

Рішенням Господарського суду Житомирської області від 11.09.2023 прийнято рішення стягнути з ТОВ «Украгро-Полісся» 119 601 грн. збитків, заподіяних державі викидами в атмосферне повітря без спеціального дозволу.

25.10.2023 ТОВ «Украгро-Полісся», виконуючи рішення суду у добровільному порядку, у повному обсязі сплатило суму шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці