Встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах

З першого листопада 2023 року в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких – до закінчення зимового періоду.

Житомирським рибоохоронним патрулем видано Наказ, у якому зазначено водойми та місця, де вводиться вказана заборона.

Забороняється лов водних біоресурсів і на зимувальних ямах рибогосподарських водних об`єктів Рівненщини - Наказ Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області.

Інспекція наголошує, що за порушення вимог чинного природоохоронного законодавства  на порушника чекає адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф - 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф - від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ.

Крім цього, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину.

Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29.09.2023 № 1042, якою значно підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України. Розмір штрафу за 1 шт. складає: сом – 5117 грн, сазан – 3706 грн, судак – 3587 грн, щука – 3468 грн, окунь – 3162 грн, лящ – 1649 грн, лин – 1598 грн.

Довідково:

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями, не повинна перевищувати семи на рибалку.

  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці