Відновлення декларування доходів: фахівці Екоінспекції ознайомилася із нововведеннями та особливостями декларування в умовах воєнного стану

Працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу пройшли онлайн-навчання та ознайомилися із нормативно-правовими особливостями декларування в умовах воєнного стану. 

Зокрема, представниками Сектору з питань запобігання та виявлення корупції було надано роз’яснення  правил застосування нових норм Закону України № 3384-ІХ, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року, та яким відновлено в Україні нормативно-правове регулювання дії антикорупційних механізмів, що включає в себе подання електронних декларацій про доходи і майно. Також Законом відновлено повноваження Національного агентства з проведення повних та спеціальних перевірок. 

Відтак, особи, уповноважені на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тепер зобов’язані подати декларації за 2021 і 2022 роки, якщо не зробили цього раніше.

Крім того, цим Законом визначено нові категорії декларантів, а також тих, кому відтерміновано строки подання декларацій. 

Особливу увагу під час зустрічі приділили питанню вилучення декларацій певних категорій службовців з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій (далі – Реєстр), відкритий доступ до якого НАЗК має забезпечити 10 грудня 2023 року.

Не відображатимуться у відкритому доступі декларації громадян, які залучені до захисту держави, перебувають на тимчасово окупованих територіях чи виконують службові повноваження в зоні проведення активних бойових дій. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.

Кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. А декларації за 2023 рік слід подати не пізніше 31 березня 2024 року.

З вичерпною інформацією щодо декларування доходів і  майна можна ознайомитись на офіційному веб-сайті НАЗК, перейшовши за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/deklaruvannya/

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці