У пробах вод, відібраних у місцях аварійного скиду неочищених стоків у річку Тетерів, Екоінспекцією виявлено значні концентрації забруднюючих речовин

Спеціалістами Відділу Інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведено лабораторні дослідження проб вод, відібраних в місцях аварійного скиду неочищених стоків у річку Тетерів у зв’язку з аварією на напірному колекторі ГКНС КП «Житомирводоканал».

Для ліквідації зазначеної аварії підприємством було відкрито аварійний скид з ГКНС.

За результатами досліджень показників складу та властивостей вод зафіксовано значні концентрації забруднюючих речовин – зокрема, по хімічному споживанню кисню (ХСК), по біологічному споживанню кисню (БСК5), також по азоту амонійному, фосфатах, хлоридах, завислих речовинах.

Наразі Інспекцією надіслано запит до КП «Житомирводоканал» про надання інформації щодо об’єму скинутих до водного об’єкту неочищених стічних вод, необхідної для проведення розрахунку розміру шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.

Нагадаємо, аварійна ситуація відбулася 03.11.2023 в районі провулку Івана Гонти, що в м. Житомир, про що Інспекцію повідомило Комунальне підприємство «Житомирводоканал» Житомирської міської ради.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці