Про результати лабораторних досліджень проб води в річці Іква

11 листопада 2023 року з метою перевірки достовірності інформації, яка ширилась соцмережами Рівного, щодо забруднення річки Іква поблизу сіл Млинівської селищної громади Дубенського району Рівненської області, спеціалістами Державної екологічної інспекції Поліського округу були відібрані проби поверхневої води річки Іква нижче міста Дубно з гідротехнічної споруди та поблизу села Іваннє.

Дослідження проводились за 13 показниками: водневий показник рН , завислі речовини, кисень розчинений, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо загальне, сульфати, сухий залишок, хімічне споживання кисню (ХСК), біологічне споживання кисню (БСК5).

За результатами вимірювань показників складу та властивостей проб поверхневої води відповідно до гранично-допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського водокористування спостерігався достатній вміст розчиненого кисню у воді в двох створах.

Виявлено перевищення в створі нижче міста Дубно з гідротехнічної споруди - по амонію в 3,17 рази, по нітритах в 2,5 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,17 рази, по залізу загальному в 1,2 рази.

В створі біля села Іваннє виявлено перевищення ГДК для водойм рибогосподарського водокористування по амонію в 3,5 рази, по нітритах в 3 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,4 рази, по залізу загальному в 1,4 рази.

Матеріали за даним фактом скеровано в правоохоронні органи для вжиття відповідних заходів реагування.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці