На Житомирщині стартувала природоохоронна операція «Новорічна ялинка»: перший рейдовий захід приніс лише позитивні враження

З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок зелених насаджень, а також дотриманням вимог природоохоронного законодавства при заготівлі і реалізації хвойних насаджень Державна екологічна інспекція Поліського округу  розпочала щорічну природоохоронну операцію «Новорічна ялинка».Перший рейдовий захід відбувся у переддень Дня Святого Миколая популярними місцями продажу хвойних дерев у м. Житомирі.

До інспекторів з охорони навколишнього природного середовища приєдналися представники ЗМІ.

І хоча порушників природоохоронного законодавства цього дня інспектори не виявили, захід був цікавим і корисним.

Адже під час рейду представники інспекції та журналісти мали можливість поспілкуватися як з покупцями, так і з реалізаторами новорічних дерев. І якщо перші переважно ділилися передноворічним настроєм та розповідали про свої дитячі спогади про ялинку, як головний атрибут новорічного свята, то реалізатори ще й отримали консультації фахівців та вичерпні відповіді на питання щодо положень природоохоронного законодавства, які стосуються заготівлі і реалізації хвойних насаджень.

Окрім того, жителі міста та його гості завдяки сюжету ТК СК-1 отримати інформацію про те, де, за яку суму і яке дерево чи композицію з хвойних гілок можна придбати у Житомирі і як прямо на місці реалізації, за допомогою електронного чіпу зі штрих-кодом лісового господарства, перевірити, де дерево вирощене, чи безпечне воно, ким реалізовується.

А прикладом належної організації заготівлі і торгівлі хвойними деревами цього дня стала Філія «Коростенське лісомисливське господарство» ДДСГП «Ліси України», представники якої прямо на місці новорічного ярмарку оприлюднили всю необхідну для покупців інформацію про пропоновані до реалізації дерева.Заходи з виявлення правопорушників проводитимуться в місцях продажу «новорічних» дерев впродовж усього періоду новорічних свят.

Нагадаємо, підприємці, які здійснюють транспортування і продаж хвойних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товаро-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чіп зі штрих-кодом лісового господарства, де її виростили.

Про передбачену законом відповідальність у вигляді штрафів та відшкодування нанесених збитків читайте за посиланням.

Детальніше про те, як перевірити легальність запропонованого до реалізації хвойного дерева, -  у нашій наступній публікації.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці