Як перевірити легальність новорічної ялинки онлайн

Державна екологічна інспекція Поліського округу наголошує: Незаконні вирубки новорічних ялинок завдають шкоди екології та збитки для держави.

 

Саме тому, якщо цього року ви плануєте встановити вдома живу ялинку, рекомендуємо пересвідчитися, чи не купуєте ви її у «чорних» лісорубів. Зробити це можна за допомогою спеціальних програмних рішень, які були розроблені для Держлісагентства однією з членських компаній Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації. Це мобільний додаток Ялинка.info (доступний на Google Play) та веб-сайт open.ukrforest.com. У випадку, якщо ялинка не походить з лісгоспів Держлісагентства, постійних лісокористувачів, можна попросити продавця  показати документи.

 

Для того, щоб перевірити законність походження ялинки, необхідно на сайті чи у мобільному додатку ввести номер з етикетки, що прикріплена до ялинки. У випадку, якщо така етикетка на дереві або ж інформація за номером в системі відсутня, – ваша ялинка може виявитися нелегальною.

 

Пам’ятайте, наявність маркування та перевірка маркування на ялинці – це гарантія того, що ялинка:

 

-  не походить з зони, постраждалої в результаті аварії на ЧАЕС або інших зон екологічного лиха;

-  є легально вирощеною на спеціальній ділянці.

 

Державна екологічна інспекція Поліського округу сподівається на свідомість громадян при придбанні ялинок та просить при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії» Інспекції:

068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54 (Житомирська область)

098-429-86-90; (0362) 67-14-51 (Рівненська область)

     

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці