Інспекція проводить перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в басейні річки Рось

Державною екологічною інспекцією Поліського округу на виконання відповідних доручень  Державної екологічної інспекції України  розпочато 8 позапланових заходів державного нагляду (контролю) стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність в басейні річки Рось, на території Андрушівської, Вчорайшенської, Ружинської, Попільнянської, Квітневої територіальних громад, і  діяльність яких може впливати на стан річки.

Підставами для перевірок стали розміщена 18 грудня 2022 року на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронна петиція «Про розробку та здійснення проєкту щодо порятунку річки Рось з подальшим використанням його для відновлення водності всіх рік України та їх приток – малих річок», а також звернення голови Всеукраїнської екологічної ліги щодо порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність в басейні р. Рось, на основі яких Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано відповідний наказ та в подальшому погодження ДЕІ України на проведення позапланових заходів.

Нагадаємо, 14 листопада 2023 року під головуванням першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького у Житомирі відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення річки Рось, де Євгеній Медведовський доповів про результати виконання Інспекцією заходів щодо оздоровлення та відновлення річки Рось, які впроваджує Міндовкілля на території усього басейну річки Рось на виконання відповідних доручень від Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Йдеться про посилення Держекоінспекцією державного нагляду за додержанням вимог законодавства щодо дотримання режимів роботи гідротехнічних споруд, охорони, збалансованого використання та відтворення водних ресурсів у басейні р. Рось, у рамках якого було проведено обстеження басейну річки Рось на території Житомирської області.

На даний час тривають позапланові заходи державного нагляду (контролю) стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність в басейні річки Рось і  діяльність яких може впливати на стан річки.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці