На Поліссі підведено підсумок природоохоронної операції «Новорічна ялинка»

Щорічно в межах природоохоронної операції «Новорічна ялинка» державними інспекторами з охорони довкілля Держекоінспекції Поліського округу посилюються заходи екологічного нагляду (контролю) щодо  дотримання вимог природоохоронного законодавства при заготівлі та реалізації новорічних ялинок на території Житомирської та Рівненської областей.

В період новорічних свят екоінспектори у складі рейдових груп спільно з представниками правоохоронних органів, державної лісової охорони та громадськими активістами перевіряли ділянки хвойних лісів, автодороги, залізниці та місця реалізації хвойних дерев.

Так, від початку операції «Новорічна ялинка» державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на території Житомирської та Рівненської областей виявлено 59 порушень дотримання вимог природоохоронного законодавства. 

Складено 59 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких 6 передано до судових органів.

До адміністративної відповідальності притягнуто 53  особи, загальна сума штрафів 13,634 тис. грн, які сплачено в повному обсязі. Загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить  29,469 тис. грн.

Пред'явлено  37 претензій на загальну  суму 29,469 тис. грн., стягнуто  32 претензії  на суму  - 25,674 тис. грн.

Зокрема, на Житомирщині в рамках природоохоронної операції складено 29  протоколів про адміністративні правопорушення, 13 з яких щодо порушення порядку заготівлі новорічних ялинок, 15 – за самовільні рубки та 1 - за порушення порядку придбання чи збуту хвойних насаджень. До адміністративної відповідальності притягнуто 28  осіб на загальну суму  4,590 тис. грн, які наразі сплачені. Загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить  11,460 тис. грн.

На Рівненщині екоінспекторами складено 30 протоколів про адміністративні правопорушення, 5 з яких щодо порушення порядку заготівлі новорічних ялинок, 20 – за самовільні рубки та 5 – щодо порушення порядку придбання чи збуту хвойних насаджень. До адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб на загальну суму  9,044 тис. грн, які наразі сплачені. Загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить  15,180 тис. грн.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці