Робоча нарада щодо координації дій та ефективної співпраці органів місцевого самоврядування і Екоінспекції у питанні збереження довкілля

18 січня 2024 року на базі Житомирської РВА відбулася нарада з керівництвом та представниками територіальних громад Житомирщини, яку провів начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

Участь у заході, що відбувався у змішаному форматі, взяли заступник начальник Інспекції Сергій Малярчук, голова Житомирської РВА Юрій Тарасюк, представники територіальних громад області.До обговорення було запропоновано питання координації дій та ефективної співпраці органів місцевого самоврядування і Екоінспекції у питанні збереження довкілля та здійснення делегованих органам місцевого самоврядування повноважень органів виконавчої влади, зокрема щодо додержання вимог природоохоронного законодавства.

Євгеній Медведовський під час зустрічі, зокрема, акцентували на планових перевірках на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства, які з початку 2024 року розпочала Інспекції в територіальних громадах області (з їх графіком можна ознайомитися за посиланням).

Окрема увага була приділена порядку фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації.

Так, представники Інспекції детально розповіли про роботу веб-ресурсу ЕкоЗагроза, який містить достовірну інформацію про стан довкілля, зафіксовані дані моніторингових систем щодо рівня радіаційного забруднення по всій Україні та актуальні факти екологічних загроз.Було акцентовано на процедурі внесення до ЕкоЗагрози електронних звернень від громадян, які  стали свідками порушень природоохоронного законодавства. (більше про порядок реєстрації повідомлення про екологічну загрозу на веб-ресурсі чи мобільному додатку «ЕкоЗагроза» читайте за посиланням).

«Сума збитків, завданих екосистемі Житомирщини за майже два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну, за даними UA War Infographics, становить 16,7 млдр грн (427,6 млн доларів), – розповідає Євгеній Медведовський. – З початку роботи офіційного веб-ресурсу і мобільного додатку ЕкоЗагроза, розроблених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, жителями Житомирщини зареєстровано 9 електронних звернень про порушення природоохоронного законодавства. Сьогодні маємо чітку тенденцію до збільшення кількості звернень. На підставі цих звернень фахівці Інспекції здійснюють фіксацію фактів екологічних порушень, займаються обстеженням місць подій, складають акти огляду територій та проводять розрахунки збитків, також вживають заходів для встановлення та притягнення до відповідальності винних осіб, формування бази для стягнення репарацій з рф за екологічні злочини, вчинені на території України.

У природі усе пов’язано. Пов’язані між собою і пункти Формули миру Президента України Володимира Зеленського, до реалізації якої сьогодні долучається увесь світ. Пункт 8 «Екологічна безпека» не може існувати без 7 «Відновлення справедливості». Адже світ і ми маємо об’єднатися задля відновлення справедливості та притягнення росії до відповідальності. Для цього ми сьогодні спільно працюємо з Державною екологічною інспекцією України, Міністерством захисту довкілля та Офісом Генерального прокурора України та його представниками в регіонах. І закликаємо представників органів місцевого самоврядування активніше доєднуватися до цього важливого напрямку нашої боротьби з ворогом. Використовуючи і наповнюючи фактами додаток Екозагроза, ми закладаємо основу до екологічно чистого довкілля після нашої Перемоги».


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці