Триває облік мисливських тварин

На Житомирщині тривають спільні заходи по обліку чисельності мисливських тварин, участь у яких беруть фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу - разом з представники представниками Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів ОВА, єгерської служби, мисливствознавцями.Серед методів проведення обліку - облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень; метод картування слідів шляхом об’їзду угідь на автотранспорті та анкетно-опитовим методом; застосовування  фото- та відеопасток.Особлива увага звертається на відповідність фактичної чисельності, визначеної матеріалами мисливського впорядкування.

Ситуація з чисельністю мисливських тварин на територіях наданого в користування мисливського фонду, де були присутні працівники Інспекції, у цілому задовільна.

У мисливських господарствах, де побували інспектори, зокрема, Новоград-Волинському РО УТМР, Коростишівському РО УТМР, Чуднівському РО УТМР, ТОВ «Лісомир», біотехнічні споруди облаштовані в повному обсязі і заповнені відповідними кормами для зимової підгодівлі диких тварин (оленя, кабана та козулі), які тут присутні у достатній кількості.

Разом з тим Інспекція наголошує, що Житомирській обласній організації УТМР в окремих районних організаціях слід покращити стан ведення мисливського господарства з метою збільшення чисельності мисливських тварин. Для цього необхідно посилити охорону мисливських угідь та здійснювати біотехнічні заходи - комплекс різноманітних господарських робіт, спрямованих на поліпшення умов існування, розмноження та збільшення чисельності мисливських тварин, зокрема, підгодівлю тварин, особливо у зимовий час.
Так, чисельність мисливських тварин у мисливському фонді Романівського РО УТМР не відповідає оптимальній. Вже впродовж трьох років спостереження чисельність тварин не відновлюється, попри заборону на полювання, яка діє  в період воєнного стану.

Про особливості проведення заходів щодо обліку мисливських видів диких тварин та птахів в умовах воєнного часу читайте за посиланням.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці