Інспекція наполягає на вжитті заходів Житомирською міськрадою для ліквідації несанкціонованого звалища відходів

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу в ході обстеження території в межах міста Житомира виявлено несанкціоноване звалище відходів (поблизу домоволодіння) на вулиці Скульптора Олішкевича.

Утворення несанкціонованих звалищ відходів зумовлене неналежною організацією управління відходами та роздільного збирання побутових відходів, неналежним проведенням роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами, тощо.

Пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення; забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів; організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів; надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами». Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів належить до компетенції органу місцевого самоврядування, в даному випадку – Житомирської міської ради.

Державна екологічна інспекція Поліського округу скерувала матеріали за даним фактом на адресу Житомирської міськради для прийняття рішень та вжиття заходів, передбачених вимогами статті 12 Закону України «Про управління відходами».

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці