Вкотре нагадуємо про відповідальність за спалювання сухої рослинності: штраф може сягати 20 тис грн!

З метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на прилеглі території і лісові насадження працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу вже розпочато проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів, під час яких фахівці розповідають населенню про небезпеку, яку завдає шкідливий дим від спалюваного листя та рослинності, а особливо – відходів, наголошують на адміністративній відповідальність за порушення природоохоронного законодавства та закликають громадян дбайливо ставитися до навколишнього природного середовища.

У перший день весни Державною екологічною інспекцією Поліського округу такі заходи були проведені  заходи спільно з представниками Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Людей застерігали щодо заборони спалювання сухої трави, поінформували про відповідальність перед законом за такі порушення.





Вкотре звертаємося до громадян! Господарюючи на присадибних ділянках, не спалюйте суху рослинність, дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у цих місцях.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

Слід пам'ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали, тощо, які осідають у легенях.

Нагадуємо: за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.

Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності і пам’ятати: у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність - позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Довідково: З початку року на Житомирщині надзвичайниками вже зафіксовано 48 випадків загорання сухої трави на площі майже 30 га, 18 із них за останню добу (понад 15 га).

На Рівненщині - 17 випадків на території 5,32 га, лише за 6 березня -  10 пожеж (понад 3 га). 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці