Нещодавно на “UɅ:Українському радіо Рівне” відбулося обговорення "Теми дня” : спалення опалого листя.


В обговоренні даного питання прийняв участь начальник відділу екологічного контролю природо заповідного фонду лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції Поліського округу Олег Семенюк, начальник КАТП 1728 та завідувачка відділу промоції здорового способу життя Центру громадського здоров'я м. Рівне .


Дане питання виникло у зв'язку з тим, що на гарячу лінію Служби рятувальників області почастішали дзвінки від громадян з повідомленням про різкий запах диму та смогу у населених пунктах поблизу Рівного та в окремих районах самого обласного центру. Смог та не приємний запах горілого спричиняють деякі несвідомі громадяни, що на власних присадибних ділянках та на відкритих територіях спалюють сміття, опале листя та суху рослинність, спричиняючи тим самим незручності для рівнян та провокуючи можливі пожежі.


Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Пам'ятаймо, що під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.


На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров'я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.  Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян згідно Статті 77 -1.



ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці