Понад 145 тис грн. штрафів накладено Інспекцією за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах Полісся

Щороку під час пожежонебезпечного періоду  Екоінспекцією Поліського округу посилюються заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам в лісових масивах, на торфовищах, спричинених випалюванням сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів у населених пунктах і землях сільськогосподарського призначення.   

З початку року на території Житомирської області, згідно даних  ГУ ДСНС України у Житомирській області (станом на 22.05.2024) зафіксовано 349 випадків пожеж в екосистемах на площі понад 278 га, з яких понад 14 га - це пожежі в лісових масивах, 7,2 га - займання на торфополях  та понад 256,72 га площі вигоріло внаслідок спалювання сухої трави, чагарників та сміття.

Фахівцями Інспекції на території  Житомирської області з початку року виявлено 53 порушення вимог пожежної безпеки. На порушників природоохоронного законодавства складено 50 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 82 тис грн.

3 протоколи складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) , сума накладених штрафів – понад 9 тис. грн.

На території Рівненської області, згідно довідки ГУ ДСНС України у Рівненській області, зафіксовано 194 випадки пожеж в екосистемах, з яких на більше як 67 га  відбулось загоряння  сухостою і сміття та  понад 1,5 га охопили   лісові пожежі.

За вказаний період державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на території Рівненської області виявлено  31 порушення вимог пожежної безпеки. На порушників природоохоронного законодавства складено  25 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 38 тис грн.

6  протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) , сума накладених штрафів – понад 18 тис. грн.

Загальна сума штрафів, накладених  за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах на території  Житомирської та Рівненської областей склала майже 150 тис. грн.

Вкотре наголошуємо:

Випалюючи сухостій або сміття на відкритій території, провокуючи пожежу у лісовому масиві, ви не лише порушуєте законодавство, а й відволікаєте від виконання бойових завдань підрозділи ДСНС України, військових та правоохоронців, а відтак знижуєте обороноздатність країни.

Будьте свідомими! Не допомагайте ворогу своїми безвідповідальними діями і злочинним недбальством!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці