Закінчилась нерестова заборона у річках Житомирщини та їх кореневих водах

20 травня 2024 року закінчилась нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів у річках та їх кореневих водах Житомирської області, яка розпочалася 1 квітня (у водосховищах заборона триває до 9 червня, на всіх придаткових водоймах області - до 30 червня).

Протягом нерестового періоду 2024 року працівниками відділу тваринного світу та біоресурсів ДЕІ Поліського округу проведено 66 рейдових заходів державного нагляду (контролю) по охороні та відтворенню водних біоресурсів, з яких 8 - спільно з представниками Житомирського рибоохоронного патруля та 6 - правоохоронних органів.

Спільні заходи проводились на р. Тетерів, р. Случ, р. Смолка, р. Уж, р. Ірша та їх притоках а також на Малинському та Іршанському водосховищах та інших водоймах області.Виявлено 65 випадків порушень вимог природоохоронного законодавства (63 - ст. 85 ч.3 КУпАП, 5 - ст. 85 ч.4 КУпАП).

Загальна сума накладених штрафів в період нересту складає понад 7 565 грн., з яких стягнуто в добровільному порядку 6885 грн, за постановами судів -  3213 грн.

По 5 випадках нараховано збитки за шкоду, нанесену довкіллю, у сумі 565 930 грн, по 3 із них матеріали скеровано до суду для прийняття рішень  та у 2 випадках складені матеріали скеровано до правоохоронних органів з метою відкриття кримінальних проваджень.

В ході рейдових заходів вилучено 22 знаряддя лову ВБР (сіток) загальною довжиною 863 метрів та 2 браконьєрські ятери. Також вилучено 16   знарядь лову за актами вилучення майна, власник якого не встановлений, - сіток загальною довжиною 660 метрів.

Затримано один браконьєрський гумовий човен на р. Ірша (Малинської ТГ), який знаходиться на тимчасовому зберіганні в інспекції до прийняття судового рішення.

Також у зазначений період інспекторами було посилено заходи щодо перевірки законності продажу водних біоресурсів.


 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці