Про результати дослідження води у ставку на території парку «Крошенський» (Житомир) - матеріали Інспекцією скеровано до правоохоронних органів

24 травня 2024 року, реагуючи на звернення на телефонну «гарячу лінію» Інспекції про те, що у ставку, який знаходиться на території парку «Крошенський» (м. Житомир), спостерігається явище активного спливання риби до поверхні водойми, фахівці Інспекції здійснили виїзд на місце, де були відібрані проби води для дослідження.

За результатами проведених спеціалістами Відділу інструментально-лабораторного контролю досліджень зафіксовано перевищення нормативів ГДС: по аміаку  – у 2,2 рази; залізу –   у 2,5 рази; фосфатах – у 1,2 рази; хімічному споживанню кисню (ХСК) – в 3 рази; біологічному споживанню кисню (БСК5) – в 5 разів. Вміст розчиненого кисню у водоймі складав 1,5 мг/л про нормі  не менше 4 мг/л.

27 травня фахівцями Інспекції було здійснено повторний виїзд на місце та  проведено обстеження прибережної захисної смуги згаданого водного об’єкта з метою виявлення несанкціонованих скидів стічних вод у р. Крошенка.

В ході проведення вказаного заходу було встановлено, що у р. Крошенка впадає безіменний струмок, який бере свій початок від  з вул. Сергія Параджанова  та виходить на поверхню в районі ліцею №10 (Київське шосе). У подальшому згаданий струмок протікає через територію гаражного кооперативу «Восход» та впадає у р. Крошенка. При візуальному обстеженні струмка спостерігалось сіре забарвлення води з різким фекальним запахом.

З метою встановлення ймовірного факту забруднення водного об’єкта (струмка) спеціалістами відділу інструментально лабораторного контролю були відібрані проби води в районі ліцею №10, гаражного кооперативу «Восход» та в місці впадінні у р. Крошенка для подальшого лабораторного дослідження.

За результатами проведених лабораторних досліджень встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації:

Ліцей №10 (аміак - 6,1 рази, залізо – 8,4 рази, фосфати – 3,7 рази, ХСК – 25,3 рази, БСК-5 – 60 рази).

Гаражний кооператив «Восход» (аміак - 4,9 рази, залізо – 7,3 рази, фосфати – 3,6 рази, ХСК – 17 разів, БСК-5 – 40 разів).

Місце впадіння у р. Крошенка (аміак - 4,5 рази, залізо – 4,7 рази, фосфати – 3,4 рази, ХСК – 13 разів, БСК-5 – 27,3 рази).

Таким чином, відбувається забруднення води у р. Крошенка.

Оскільки Інспекція не є органом дізнання, а державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища не уповноважені законом проводити досудове (попереднє) розслідування, діяльність по встановленню осіб причетних до порушень природоохоронного законодавства повинні здійснювати органи згідно вимог Кримінального процесуального кодексу України.

У зв’язку з вищевикладеним, з метою повного та всебічного розгляду вказаного звернення, а також встановлення винних осіб та недопущення забруднення водного об’єкта, Інспекцією копії матеріалів, складених за результатами проведеного заходу, скеровано до Головного управління Національної поліції в Житомирській області для вжиття заходів реагування в межах визначених повноважень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці