Рівненська міськрада на вимогу Інспекції має ліквідувати несанкціоновані звалища твердих побутових відходів

Державною екологічною інспекцією Поліського округу в ході здійснення державного нагляду (контролю) на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Рівненської міської ради, на трьох земельних ділянках комунальної власності було виявлено несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів: орієнтовною площею 30 кв. м і  40 кв. м, а також поблизу Рівненського ліцею №27.Пунктом 5 статті 12 Закону України «Про управління відходами» визначено, що збирання, перевезення та/або оброблення відходів, власник яких не встановлений, організовують (виявлених у межах населених пунктів) - органи місцевого самоврядування.

Збирання, перевезення та/або оброблення таких відходів здійснюють суб’єкти господарювання у сфері управління відходами.

Керуючись повноваженнями, визначеними частиною 1 статті 202 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Положення про Державну екологічну інспекцію Поліського округу, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 20.02.2023, з метою дотримання вимог законодавства у частині управління відходами, Державна екологічна інспекція Поліського округу надіслала Рівненській міській раді лист з зауваженням, щодо необхідності прийняття рішення про вжиття заходів реагування, передбачених вимогами ст. 12 Закону України «Про управління відходами».

Про результати розгляду та вжиті заходи реагування, Рівненська міська рада зобов’язана повідомити Державну екологічну інспекцію Поліського округу з наданням підтверджуючих документів та фото у встановлені законодавством терміни.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці