В Україні реформують систему державного екологічного контролю – це один з першочергових євроінтеграційних пріоритетів нашої держави. Сучасний державний екологічний контроль має бути прозорим та відкритим, а всі дії екоінспекторів – доступні та зрозумілі громадськості. Лише тоді охорона довкілля стане спільною справою і набуде широкої підтримки у суспільстві.
Про те, як відкритість зробити ключовим принципом реформи ДЕІ, 29 липня 2024 року в місті Черкаси говорили у рамках циклу навчальних тренінгів для фахівців ДЕІ, організований Програмою розвитку ООН в Україні (UNDP) в межах проєкту з оцінки завданої війною шкоди довкіллю.
Участь у заході, метою якого є підвищення ефективності комунікаційної діяльності ДЕІ в контексті реформи державного екологічного контролю, взяли й фахівці Сектору взаємодії з громадськістю та ЗМІ ДЕІ Поліського округу.
Експертом з питань бізнесу та публічних комунікацій Іветою Делікатною було проведено детальний аналіз поточної інспекції комунікаційної стратегії, визначено її сильні та слабкі сторони, а також деякі загрози та можливості, пов’язані з реалізацією реформи.
Учасники семінару отримали практичні рекомендації щодо:
• формування ефективних комунікаційних повідомлень про реформу;
• пояснення принципів відкритості та прозорості у діяльності ДЕІ;
• оптимізація використання набутих комунікаційних навичок.
Також під час тренінгів була проведена лекція про принципи гендерної комунікації у сфері захисту довкілля, де було підкреслено, що гендерно чутлива комунікація - необхідне уміння для всіх спеціалістів у галузі захисту довкілля.