Традиційний для осені початок прибирання опалого листя, сухої трави та інших рослинних рештків з городів, присадибних і дворових територій, у поєднанні з нинішніми рекордними показниками температури повітря, вчергове загострює проблему, від якої страждають і люди, і довкілля.
Рівненщина, як і більшість територій України нині, – у їдкому «смозі» від вогнищ, у яких громадяни знищують залишки прибирань.
Попри постійне інформування населення про шкоду, яку таке спалювання завдає навколишньому середовищу, атмосфері та людському здоров’ю, на збільшення розміру штрафів за провокування пожеж в екосистемах, люди продовжують спалювати рослинні рештки, а працівники У ДСНС України – ліквідовувати спричинені їх безпечністю пожежі.
За повідомленням ГУ ДСНС України у Рівненській області, з початку року на території області вже зафіксовано 388 випадків пожеж (в лісових масивах, на торфополях, в сільгоспугіддях) на площі понад 220 га.
У посиленому режимі у цей період працюють і фахівців ДЕІ Поліського округу.
«Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища, на підставі наказу Державної екологічної інспекції Поліського округу "Про здійснення заходів, спрямованих на запобігання та виявлення адміністративних правопорушень (про проведення рейдових заходів на території Житомирської та Рівненської областей)" та у зв’язку з найвищим рівнем пожежної небезпеки спільно з поліцейськими офіцерами громад 6 та 7 вересня було проведено заходи по виявленню та запобіганню випадків спалювання сухої рослинності на землях сільськогосподарського призначення, - розповідає заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Петро Колодич. – Під час рейдів інспектори розповідали про загрози, якими обертається для довкілля і для здоров’я людей спалювання сухої рослинності, адже під час спалювання листя в атмосферне повітря виділяються такі шкідливі речовини, як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук, що зумовлюють захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Також наголошували на відповідальності за порушення природоохоронного законодавства».
Загалом на території Рівненської області фахівцями Інспекції з початку року виявлено 57 порушень вимог пожежної безпеки.
На порушників природоохоронного законодавства складено 41 протокол за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 62,7 тис. грн.
16 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення тощо), сума накладених штрафів – майже 49 тис. грн.
Інспекція вкотре закликає жителів області не допускати спалювання опалого листя, оберігати власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря, не провокувати своїми безвідповідальними діями масштабні пожежі в екосистемах!