Нерест – 2019р.

З 1 квітня в 22 областяхУкраїні в тому числі Житомирській та Рівненській обл. стартує нерестова заборона на вилов риби. Це особливий період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того як успішно пройде  цей період, наскільки часто люди тривожитимуть природу – залежить відворення біорізноманіття і сталість популяції риб у наших водоймах.

     З метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і  відтворення водних біоресурсів у весняно-літній період щорічно проводиться операція «Нерест», під час якої забороняється вилов риби та інших водних живих ресурсів, у т.ч. раків.

    У рамках операції “Нерест” Державна екологічна інспекція Поліського округу спільно з правоохоронними органами та держрибоохороною посилює заходи по боротьби з браконьєрством на Житомирській та Рівненській областях: здійснюється контроль за використанням водних живих ресурсів, у тому числі, за проведенням науково-промислових ловів, за недопущенням будь-яких будівельних робіт на водоймах та у прибережних захисних смугах.

   Згідно наказів: Житомирського  №15у від 15.03.2019 р. та Рівненського №26-ОД від 15.03.3019 р . рибоохоронних патрулів  визначено терміни заборони  на лов (добування) водних біоресурсів у такі строки:

─ з 1 квітня по 20 травня – на річках областей та їх притоках;

─ з 1 квітня по 10 червня -  на озерах, водосховищах, ставках та  інших водоймах;

─ з 1 квітня по 30 червня  - у новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктів

   Лов (добування) раків у водних об'єктах в період виношування ікри личинок першої та другої линьок заборонений з 1 квітня по 30 червня; з 20 серпня по 30 вересня у Рівненській області.

     Заборонений всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні  Управлінню державного агентства рибного господарства у Житомирській області з 01 квітня по 20 червня та з 15 липня по 05 вересня під час виношування ікри, личинок, першої та другої линьок.

    Нагадуємо , що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ.  Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці