Створюємо сучасну екологічну інспекцію, в якій ґендерна рівність є невід’ємною частиною культурної, організаційної та професійної практики

Ґендерна рівність є однією з умов справжньої демократії, яка забезпечує рівноправну участь людей незалежно від статі у різних сферах життя, досягнення паритетного становища жінок і чоловіків шляхом ліквідації дискримінації за ознакою статі та застосування спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.

Держава Україна, як майбутній член ЄС, крок за кроком покращує своє законодавство та менталітет, усуваючи диспропорції рівності прав і можливостей жінок і чоловіків у різних сферах суспільних відносин, зокрема прояви сексизму, які все ще залишаються притаманними українському суспільству. І це попри те, що в Україні, в умовах російсько-української війни, продовжують невпинно руйнуватися усталені стереотипи щодо соціальних ролей жінок і чоловіків, зокрема й у питанні здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. Адже самі жінки взяли на себе багато традиційно «чоловічих» інспекторських функцій і демонструють гарні професійні результати. І саме жіноче лідерство сприяє просуванню та впровадженню екологічних і соціальних практик завдяки низці таким притаманним їм рис, як вміння слухати, схильність до обміну та співпраці, управління складністю та інклюзивний підхід до вирішення конфліктних ситуацій. 

«Створення сучасної та справедливої екологічної інспекції, в якій ґендерна рівність є невід’ємною частиною культурної, організаційної та професійної практики, що забезпечує ефективний захист довкілля та підтримує стійкий розвиток державних структур, є одним із пріоритетних напрямків діяльності ДЕІ Поліського округу», - акцентує її керівник Євгеній Медведовський.

Станом на грудень 2024 року в Інспекції працюють чоловіків – 51, жінок – 52; Жінки займають 30% керівних посад. У лавах Збройних сил України наразі перебувають 9 працівників, 2-є з них жінки.

Фахівці Екоінспекції беруть активну участь в заходах, зокрема, організованих UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, пов’язаних із навчанням щодо питань  ґендерної рівності. А двоє її представників  увійшли до складу Робочої групи з ґендерно-орієнтованої підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України, місією якої є сприяння впровадженню ґендерної рівності та інклюзивності в усі аспекти діяльності Міндовкілля та Екоінспекції.

На професійній компетентності працівників ДЕІ Поліського округу в тематиці ґендерної рівності акцентується увага при складанні індивідуальних програм професійного розвитку державних службовців.

Ґендерно чутлива комунікація - необхідне уміння для всіх спеціалістів у галузі захисту довкілля і важливий елемент інтеграції держави до ЄС, яка знаменує собою не лише нові можливості, але й відповідальність за відповідність європейським стандартам у всіх сферах, включаючи захист довкілля. 

Більше інформації про діяльність ДЕІ Поліського округу щодо забезпечення ґендерної рівності знайдете у новоствореній рубриці офіційного вебсайту за посиланням.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці