На Житомирщині розпочалися спільні заходи по обліку чисельності мисливських тварин, участь у яких беруть фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу - разом з представниками Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів ОВА, єгерської служби, мисливствознавцями.
Так, 31 січня 2025 року, відповідно до листа Новоград-Волинської районної організації УТМР, фахівці ДЕІ Поліського округу взяли участь у проведенні зазначеного заходу на території, де ведення мисливського господарства здійснюється вказаним користувачем мисливських угідь. 26 січня – на території мисливських угідь Чуднівської РО УТМР.
А напередодні, 24 січня, проведення обліку було здійснено в пробних кварталах Шершнівського та Турчинецького лісництв, які охоплюють 30 % території мисливських угідь ТОВ СМГ «Лісомир».
Серед методів проведення обліку - облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень; метод картування слідів шляхом об’їзду угідь на автотранспорті та анкетно-опитовим методом; застосовування фото- та відеопасток...
На територіях, де побували інспектори, спостерігається незначне збільшення окремих видів мисливських тварин – косулі європейської, лося, зайця русака.
Біотехнічні споруди знаходяться у задовільному стані, підгодівля диких тварин користувачами мисливських угідь організована на належному рівні.
Про особливості проведення заходів щодо обліку мисливських видів диких тварин та птахів в умовах воєнного часу читайте за посиланням.
Довідково: Згідно статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», користувачі мисливських угідь зобов’язані проводити первинний облік чисельності і добування мисливських тварин, вивчати їх стан та характеристики угідь і в установленому порядку подавати цю інформацію органам, які здійснюють державний облік чисельності тварин та облік їх добування, ведення державного кадастру і моніторингу тваринного світу.