Під час рейдових заходів на території Житомирської та Рівненської областей екоінспектори активно використовують сучасні технічні засоби моніторингу та виявлення пожеж

Боротьба з паліями сухої рослинності триває.  Інспектори Державної екологічної інспекції Поліського округу продовжують рейди з метою виявлення та запобігання порушенням правил пожежної безпеки, зокрема спалювання сухої рослинності, на території Рівненської області з  використанням сучасного обладнання  - об’єктів дистанційного зондування землі, яке допомагає оперативно  виявляти осередки пожеж.

Так, на території Великоомелянської громади екоінспектори зафіксували факт спалювання природної рослинності з порушенням встановленого законодавством порядку. Особу порушника встановлено, а його вина підтверджена відповідними доказами. Порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та накладено штраф у розмірі 3060 гривень.

Того ж дня, на території Вирівської громади Рівненської області, екоінспектори виявили особу, яка спалювала залишки деревної рослинності на ділянці, що прилягає до лісу. Порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77 КУпАП та накладено штраф у розмірі 1530 гривень.

Під час рейду в Здолбунівській міській територіальній громаді, спільно з представниками Здолбунівської міської ради, працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції працівники ДЕІ Поліського округу виявили 2 факти спалювання сухої рослинності. В одному з них порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 3060 гривень, в іншому особу порушника не встановлено.

Також, екоінспекторами на території Вараського району, виявлено факти спалювання рослинності та її залишків, а також виникнення пожеж на полях та в лісосмугах. Винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.77 КУпАП

На території Млинівської територіальної громади держекоінспекторами виявлено факт випалювання сухої рослинності. Особу причетну до даного правопорушення не виявлено.

Напередодні, 21-22 та 24 березня 2025 року заходи проводилися в Дубенській міській територіальній громаді, де фактів спалювання сухої рослинності не виявлено. Аналогічна ситуація спостерігалася в Рівненській міській територіальній громаді.

Особливу увагу під час рейдових заходів екоінспектори роблять на проведенні роз’яснювальної роботи з місцевими жителями спільно з представниками ДСНС, лісівниками з використанням інформаційних буклетів та медійних засобів комунікації. 

Нагадуємо, стаття 77-1 КУпАП передбачає штраф на громадян від 3060 до 6120 грн; на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду: на громадян від 6120 до 12 240 грн; на посадових осіб від 21 420 до 30 600 грн.

Штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до частини 1 статті 77 КУпАП становлять: на громадян від 1530 до 4590 грн; на посадових осіб від 4590 до 15 300 грн.

Звертаємо увагу на те, згідно ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядається як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна. Адже вогнища можуть розцінюватися як подання сигналів ворогові, а задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних Сил України.

Інспекція закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та наголошує: якщо ви стали свідком  правопорушення, викликайте працівників ДСНС за телефоном «101» або телефонуйте на гарячу лінію Інспекції:

068-717-03-34; (0412) 46-49-54 (Житомирська область)

098-429-86-90; (0362) 62-00-33 (Рівненська область)

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці