Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу взяв участь у ІІ Форумі старост Житомирщини, який 29 березня пройшов у місті Звягель у форматі ефективного діалогу між народними депутатами, представниками місцевої влади, старостами та головами територіальних громад.
На порядку денному – обговорення актуальних питань покращення діяльності старостинських округів, обмін успішними практиками.
Як керівник ДЕІ Поліського округу, яка тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, територіальними громадами у питанні збереження довкілля, Євгеній Медведовський виступив у панельній дискусії «Власні (самоврядні) і делеговані повноваження територіальних громад у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища» та інформував про результати, перспективи співпраці у галузі управління відходами з огляду на імплементацію нового законодавства у цій сфері.
Начальник Екоінспекції наголосив на важливій ролі громад у боротьбі з підприємствами-порушниками природоохоронного законодавства, зокрема, з метою збереження водних ресурсів.
Актуальною зараз є проблема профілактики пожеж в екосистемах, у вирішенні якої, як свідчить досвід екоінспекторів Поліського округу, роль місцевих громад дуже важлива, адже на місці контролювати це питання можна оперативніше і більш результативно.
Ще одне важливе питання, на якому акцентував, – необхідність належного виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування в частині здійснення контролю за використанням і охороною природних ресурсів – зокрема, збереженням лісів від незаконних порубок. Одним із механізмів може бути створення комунальних підприємств або передача лісів постійним лісокористувачам. Адже на Житомирщині вже зареєстровано факти застосування норм частини 2 статті 107 Лісового кодексу України щодо стягнення з органів самоврядування шкоди, заподіяної лісу, не наданому в користування, і йдеться про чималі суми.
Євгеній Медведовський наголосив, що перевірки органів місцевого самоврядування щодо виконання делегованих повноважень в частині здійснення контролю за використанням і охороною природних ресурсів, які проводить Екоінспекція, – це спільний пошук ефективних рішень щодо збереження водних, земельних, лісових ресурсів громад, запобігання порушенням природоохоронного законодавства і у кінцевому результаті – створення максимального сприятливих умов для життя у громадах.
Учасникам заходу було цікаво почути інформацію про естонський досвід ефективного управління та залучення громадян до прийняття рішень на прикладі муніципалітету Ляене-Хар’ю, яким поділився Мер муніципалітету Вест-Хар’ю Яанус Саат. Місто Звягель завдяки цьому форуму у перспективі може стати містом-побратимом Ляене-Хар’ю, що сприятиме розширенню горизонтального співробітництва і ще більшій інтеграції Естонії у житомирський регіон.
«Дякую організаторам, учасникам за конструктивну дискусію, цікаві ідеї, важливі рішення, які сприятимуть реалізації нашої спільної мети – створення умов для розвитку спроможності громад, реалізації нових комунікаційних стратегій, підвищення якості життя людей», - наголосив за підсумками форуму Євгеній Медведовський.