Співпраця Екоінспекції з територіальними громадами – роз’яснюємо, перевіряємо, шукаємо спільні рішення

Системна і ефективна співпраця з територіальними громадами у питанні збереження довкілля є важливою складовою діяльності Державної екологічної інспекції Поліського округу. Вона охоплює усі напрямки природоохоронної діяльності.

Така співпраця є актуальною у галузі управління відходами з огляду на імплементацію нового законодавства у цій сфері.

Також важливою є роль громад у боротьбі з підприємствами-порушниками природоохоронного законодавства, зокрема, з метою збереження водних ресурсів.

Як свідчить досвід екоінспекторів Поліського округу, роль місцевих громад дуже важлива і у питанні профілактики пожеж в екосистемах, адже на місці контролювати дотримання правил пожежної безпеки при спалюванні сухої рослинності чи її залишків можна оперативніше і більш результативно.

Ще одне важливе питання – необхідність належного виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування в частині здійснення контролю за використанням і охороною природних ресурсів – зокрема, збереженням лісів від незаконних порубок.

Однією із форм співпраці з територіальними громадами є проведення планових заходів контролю органів місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, зокрема щодо додержання вимог природоохоронного законодавства, які проводяться згідно наказу Державної екологічної Інспекції України від 31.12.2024 №185 «Про затвердження Плану перевірок органів місцевого самоврядування, в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, Державної екологічної інспекції України на 2025 рік».

Під час зустрічей з представниками територіальних громад фахівці Інспекції також розповідають про роботу інформаційного веб-ресурсу ЕкоЗагроза, який значно підвищує ефективність використання сучасних технологій у боротьбі з екологічними порушеннями та прозорість, швидкість реагування на звернення громадян.

Інспектори пояснюють алгоритм завантаження додатку, надають покрокову інструкцію щодо подання інформації про факти порушення природоохоронного законодавства.

Вони отримують інформаційні буклети з роз’ясненнями щодо діяльності вебресурсу, які вони зможуть презентувати у громадах.

«Співпраця з органами місцевого самоврядування у різних формах – це спільний пошук ефективних рішень щодо збереження водних, земельних, лісових ресурсів громад, формування екологічної свідомості громадян, запобігання порушенням природоохоронного законодавства і у кінцевому результаті – створення максимального сприятливих умов для життя у громадах», – наголошує начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці