В Бердичівському районі невстановленими особами здійснено неправомірні дії, щодо спуску води зі ставу

04.12.2021 року до Державної екологічної інспекції Поліського округу звернулись жителі с. Верхівня, Бердичівського району (бувший Ружинський район), які повідомили про те, що невстановленими особами було знято дві заставки та розпочато спуск води зі ставу, який знаходиться на території громади, має площу більше 60 га, і зариблювався населенням багато років поспіль.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, з залученням Голови штабу громадських інспекторів з охорони довкілля під час виїзду на місце події виявлено та підтверджено даний факт.


Працівниками Інспекції спільно з органам місцевого самоврядування було вжито заходів щодо негайного припинення спуску ставу шляхом встановлення знятих заставок.

Скид води з водного об’єкту має здійснюватись на підставі режиму роботи водного об’єкту з зазначенням термінів спрацювання та наповнення, який надається суб’єктам господарювання Державним агентством водних ресурсів України.


В свою чергу Інспекцією вже направлено запити до Державного агентства водних ресурсів України та Ружинської селищної ради для отримання інформації, щодо користувачів водного об‘єкту та наявності в них дозвільних документів.


В разі підтвердження інформації, що скид здійснювався за відсутності режиму роботи, що є порушенням ст. 44 Водного кодексу України, Інспекцією буде вжито всіх заходів реагування в межах наданих повноважень та в спосіб передбачений законом.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці